Roztocze kurzu domowego

Antyroztoczowe antyalergiczne pokrowce na materace (encasing)

W przypadku alergii na kurz ważnym środkiem zaradczym jest unikanie kontaktu z alergenem. Antyroztoczowe pokrowce na materace (encasing) skutecznie obniżają zawartość alergenów w kurzu zbierającym się w materacu.

>>czytaj dalej

Roztocze kurzu domowego należy do gromady pajęczaków. Ma wielkość od 0,5 do1,0 mm, cztery pary odnóży krocznych a z przodu parę szczękoczułek i parę nogogłaszczek. Rozmnaża się płciowo za pomocą jajeczek i przechodzi różne stadia rozwoju aż do dojrzałości.

Rodzina roztoczy jest bardzo duża. Roztocze kurzu domowego jest jednak najbardziej znane przez swój związek z chorobami alergicznymi. Roztocze kurzu domowego uwielbia atmosferę ciepłą i wilgotną. Żyje w nierozerwalnej wspólnocie z człowiekiem i zwierzętami, gdyż odżywia się złuszczonymi komórkami naskórka, ale również pleśniami.

Wyjaśnia to, dlaczego roztocze czuje się dobrze w domostwach ludzi, a szczególnie zasiedla łóżka. W nich jest dostatecznie dużo ciepła, wilgoci i pożywienia. Materace, pościel, dywany, meble tapicerowane i pluszaki to preferowane miejsca zamieszkania dla roztocza. Jego alergeny znaleziono również na ubraniach i nawet we włosach. Roztocze, a dokładnie jego odchody, zawierają dużą ilość alergenów. To one należą do najważniejszych przyczyn alergii we wnętrzach.

Dalsze dokładniejsze informacje na temat roztoczy i ich alergenów znajdują się w pełnej wersji artykułu (patrz link powyżej). Ważnym aspektem jest zmniejszenie obciążenia alergenami w mieszkaniach.

Właściwe środki zaradcze zostały opisane poniżej w tabeli "Dalsze informacje na ten temat".

Mehr zum Thema Roztocze kurzu domowego:

Diesen Artikel...

Stand: 22. Mai 2013 - 12:45 Uhr

Autor/Autorzy: